Jesteśmy nowatorską, prężnie rozwijającą się firmą, świadczącą usługi w zakresie projektowania, instalacji oraz serwisu systemów monitoringu CCTV – telewizji przemysłowej (CCTV to system przekazywania obrazu z określonych pomieszczeń, służący do nadzoru oraz zwiększenia bezpieczeństwa pomieszczeń lub przestrzeni monitorowanych). Telewizja przemysłowa staje się powoli integralną częścią naszego życia w społeczeństwie. Czy wyjeżdżając z domu czy firmy nie chcielibyśmy wiedzieć co dzieje się z naszym dobytkiem? Montaż monitoringu CCTV ze względu na ogromną skuteczność działania jest jednym z najczęściej obecnie stosowanych form zabezpieczeń mienia.
Instalacje wykonujemy w firmach, halach przemysłowych, szkołach, przedszkolach, sklepach, na osiedlach, w blokach i domach. Każdy projekt jest ściśle dopasowany do potrzeb klienta. Systemy, które montujemy pozwalają na zapis obrazu oraz podgląd w czasie rzeczywistym. Wystarczy tylko połączenie internetowe, a będzie możliwość dostępu z każdego miejsca do zapisu lub podglądu na żywo.

schemat monitoringu

schemat monitoringu

Jak działa nowoczesny monitoring?
Obraz z kamer przekazywany zostaje do rejestratora, gdzie zostaje zarchiwizowany.
Obecnie stosowane rejestratory wyposażone w kartę LAN, po podłączeniu do Internetu, umożliwiają zdalne zarządzanie i podgląd. Dzięki takiemu rozwiązaniu oglądanie wydarzeń nie jest już ograniczone jedynie do miejsca instalacji rejestratora, ale jest możliwe z każdego miejsca na świecie. Wystarczy tylko dostęp do Internetu !!! Oglądać możemy zarówno to co dzieje się w danej chwili jak i wrócić do wydarzeń wcześniejszych. Długość nagrania zależy od wielkości zastosowanego dysku twardego zainstalowanego w rejestratorze, w każdej chwili można go wymienić na model o większej pojemności.
Podgląd może odbywać na wyświetlaczu telefonu komórkowego, laptopa, komputera PC bądź innej platformie z dostępem do Internetu. Rejestr monitoringu nie musi się odbywać w miejscu instalacji kamer, rejestrator podobnie jak przeglądanie archiwalnych wydarzeń może zostać zainstalowany w odległym miejscu. Dzięki zastosowaniu akumulatorków podtrzymujących pracę systemu, zanik napięcia nie powoduje przerwy w pracy monitoringu wraz z archiwizowaniem. Stosując kamery z oświetlaczem podczerwieni brak oświetlenia w monitorowanym obiekcie również nie stanowi problemu dla sprawnej pracy naszego monitoringu.

Co daje monitoring?
Instalacja monitoringu w firmie, ale nie tylko, stanowi gwarancję bezpieczeństwa obiektu i dóbr w nim zgromadzonych. Jest wydatkiem, który  bardzo szybko się zwróci. Chronimy naszą własność przed kradzieżą czy  dewastacją, motywujemy nierzetelnych pracowników do uczciwej pracy,  kontrolujemy na bieżąco to co dzieje się w firmie a w razie niekorzystnych dla nas zdarzeń mamy w ręku gotowy materiał dowodowy.

Monitoring Pojazdów
Oferujemy montowanie urządzeń przeznaczonych do monitorowania pojazdu w czasie rzeczywistym z wykorzystaniem satelitarnych systemów pozycjonowania. Przy pomocy wbudowanego modemu GSM i transmisji danych GPRS parametry pracy urządzenia są przesyłane do serwera, który nadzoruje pracę całego systemu. Aby urządzenie mogło zostać uruchomione wymagane jest podłączenie do źródła zasilania i dodatkowego przewodu do stacyjki. Urządzenie wyposażone jest w wejścia służące do nadzoru pracy czujników zewnętrznych oraz wyjścia do sterowania innymi urządzeniami. Ponad to następną możliwością jest podłączenie dodatkowych sygnałów dzięki którym będziemy mieli dostęp do takich danych jak : prędkość obrotowa silnika, stan licznika, ilość paliwa w zbiorniku.

Jakie są cechy produktu?
Wbudowane anteny GPS oraz GSM, zasilanie ze źródła pojazdu oraz dodatkowo wbudowany akumulator rezerwowy, kontrola pracy działająca w oparciu o włączenie stacyjki, lokalizacja poprzez satelitarne systemy pozycjonowania GPS/GLONASS, w przypadku pracy w trudnych warunkach polegających na problemach z połączeniem z siecią GSM dane gromadzone są w wewnętrznej pamięci przez okres 1 miesiąca, wejście cyfrowe służące do podłączenia dodatkowych urządzeń zewnętrznych takich jak „ przycisk alarmowy, otwarcie drzwii itp., Wyjście sterujące służące do sterowania innymi urządzeniami.
Jakie są korzyści wynikające z monitoringu pojazdów? Możemy uzyskać zniżki ubezpieczeniowe, obniżenie kosztów eksploatacji pojazdu, ochrona antykradzieżowa, kontrola paliwa, optymalizacja tras przejazdu oraz zwiększenie efektywności pracy floty pojazdów.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *